Stavba pergoly

Celá konstrukce ja navržena jako modulární. Vše jde lehce přivést, snadno složit podle přiloženého návodu, bez nutnosti jakékoli náročné přípravy předem. Jednotlivé části pergoly jsou očíslované, zpracované tak, aby je nebylo potřeba jakkoli dále upravovat a aby do sebe krásně zapadly.  Nic neřežete, nic nevyměřujete, jenom skládáte. 

V rámci soutěže nabízíme pouze samotnou pergolu. Samotné postavení nezajišťujeme. 

1. Přivézt a vyložit


2. Zavrtat patky

3. Složit hlavní trám


4. Spojit příčnými trámy

5. Složit konstrukci světlíku


6. Přidat zavětrování

Pergola se staví vždy jako samostatný objekt. Je možné stavět ji kdekoli na pozemku pokud se nedotýká objektu domu. Nejlepší je stavět ji na rovném terénu. Maximální spád, který je možno vyrovnat činí 5 %. Při stavění pergoly do svahu, je třeba dbát na to, aby byla orientována po směru vrstevnic. Díky zemním vrtům je možné výškový rozdíl vyrovnat. Při zakládání pergol si můžete zvolit dvě varianty - založení na zemních vrutech (1200 mm) a na betonové patce.

Zemní vruty mají výhodu v rychlém a suchém procesu výstavby. Použít se mohou ale pouze v případě zakládání pergoly v nížině a s variantou s polykarbonátovou nebo plechovou střechou. Zemní vruty jsou už součásti balíčku. Na místě stavby stačí už pouze vyměřit přesně rozměry, zavrtat pomocí klíče k tomu určeném a hned začít stavět.

Betonové patky mají dostatečně velkou únosnost, takže je možné je použít na jakoukoli variantu pergoly. Rozměry patek jsou 600 x 600 mm. Mění se pouze hloubka základu, a to 800 mm v nížinách, 1000 mm v horách a 1200 mm v jílovitých zeminách. Po vylití betonem a zatvrdnutí se navrtají díry a chemickými kotvemi se připojí patka sloupu, která je stejně jako šrouby v balíčku s pergolou.